Pokládka vinylové podlahy krok za krokem

Doba čtení 2 minuty Instalace a údržba
Máme pro vás seriál článků na téma, jak položit vinylovou podlahu s radami od svých zkušených profesionálů. Provedeme vás pokládkou vinylové podlahy v pěti krocích.

1. Před pokládkou vinylové podlahy místnost změřte

Náš seriál pokládky vinylové podlahy startuje u správného měření místnosti, a vy tak začínáte s metrem v ruce. Důkladné měření vám v konečném důsledku ušetří čas i peníze. Zjistěte, jak změřit podlahu před nákupem a pokládkou vinylu.

2. Vinyl potřebuje dokonalý podklad

V dalším díle zjistíte, proč je příprava dokonale hladkého povrchu pro vinyl tak důležitá. Máme pro vás 7 bodů, díky kterým bude váš podklad pro samotnou instalaci dokonale připravený. Čtěte, jak připravit podlahu na pokládku vinylové podlahy.

Tolik k přípravám. Nyní se cesty u pokládky mírně liší podle toho, jestli instalujete lepený vinyl nebo plovoucí vinylovou podlahu (click). Přejděte proto k bodu, který se týká vaší podlahy.

Zjistěte základní rozdíl mezi lepeným a click vinylem
Druhy vinylu: click nebo lepený

3. Pokládka plovoucí vinylové podlahy (click)

Díky našemu podrobnému návodu to zvládnete. Zjistěte, jakým směrem pokládat vinylovou podlahu click a jak vybrat podložku. Vše se dozvíte v článku Pokládka vinylové podlahy click krok za krokem.

4. Pokládka lepené vinylové podlahy

I v tomto případě pro vás máme návod, jak na to. Věděli jste, že pro lepení vinylových dílců potřebujete lepidlo s vysokou počáteční lepivostí? Máme pro vás i další rady a postup, jak na to, v článku Pokládka lepené vinylové podlahy krok za krokem.

5. Vyšperkujte si interiér pomocí lišt

Nakonec nezapomeňte vinylovou podlahu opatřit u stěn obvodovými lištami. Ty dodají celkovému vzhledu místnosti pomyslnou třešničku na dortu, navíc při vytírání ochrání malbu na zdi.

Pomůžou i přechodové lišty, které sjednotí přechody mezi dvěma místnostmi. Další užitečné rady najdete v článku Nejvhodnější lišty na vinylové podlahy.

Teď už víte, jak položit vinylovou podlahu. Nezapomeňte však, že úspěšná pokládka není všechno. Chce to i správnou údržbu, díky ní vám nová podlaha bude dělat radost řadu let.


Přečtěte si i další články z kategorie Inspirace