Čistící zóny a rohože

Čistící zóny

Každá z čisticích zón by měla odpovídat velikosti, funkčnosti, ale i estetickému vzhledu interiéru v budově. Jejich důležitost spočívá především v ochranných vlastnostech, proto díky nim prodlužíte životnost a vzhled podlahy. Čisticí zóny Vám zajistí pouze omezené roznášení nečistot a prachu, čímž budete preventivně chránit zdraví osob uvnitř budovy.

U čisticích zón se vyplatí investovat do kvalitních rohoží, které Vám zajistí delší životnost vnitřních podlah. Jejich správná funkční délka činí cca tři až čtyři metry.

Směr vzoru čistící zóny

„Aby čisticí zóna měla požadovanou účinnost, je třeba myslet i na správný směr vzoru s ohledem na směr chůze.“ (Viz obrázek.)

Pruhovaný vzor (viz obrázek) je u čistících zón téměř výhradně po délce role.

Čisticí zóny se odlišují tím, jestli je umístíte před byt, rodinný dům, před kancelář či jinou reprezentační budovu. V bytě Vám postačí pouze venkovní rohož. U rodinného domu je nejvhodnější variantou kombinace dvou rohoží, jednou ven a druhou do vnitřních prostor, a to kvůli přímému vstupu zvenku. V případě větších budov je už třeba chránit mnohem větší prostor, který by co nejlépe chránil vnitřní podlahy před různými typy nečistot (kamínky v botách, exkrementy, bláto apod.). V tomto případě je nutné zajistit i systém pokládky tak, aby co nejlépe chránil.

Čisticí rohož pohltí písek, prach, saze, vodu a další nečistoty, proto stačí jen projít bez otírání podrážek. Pohltí 90 % mokrých nečistot, 79 % suchých nečistot, a navíc ušetří podlahové krytiny. Celkově Vám tedy zajistí delší životnost rohože, a to od kanceláří po vstupní haly, recepce, obchodní řetězce, továrny, dílny apod.

Hlavní výhody čisticích zón:

  • Čistá a chráněná podlaha ve Vašich vstupních prostorech.
  • Speciální struktura, která zachytí nečistoty pouhou chůzí.
  • Snížení nákladů na údržbu podlah - dle našich zkušeností až o 30 %.
  • Čistá rohož při vstupu do firmy je perfektním uvítáním Vašeho hosta.

„Až 80 % nečistot je do budov a domů přineseno na podrážkách bot.

 

Jak tomu zabráníte?

Řešením je opatřit vstupní prostory čisticími rohožemi nebo zvolit dnes již velmi propracované čisticí zóny, na které jsou kladeny nejpřísnější kritéria kvality při výrobě. Tyto moderní rohože, které jsou umístěny ve vstupních prostorách, dokáží zachytit až 90 % nečistot a vyznačují se velmi dlouhou životností.Čistící zóny u vchodu

Proč opatřit vstup čistí rohožkou či čistící zónou?

Zejména v zimě je do budovy naneseno nejvíce nečistot v podobě prachu, bláta, špíny smíchané s vodou nebo sůl. Tyto nečistoty kontaminují ovzduší v budově, ničí podlahu, a také zvyšují náklady na úklid. Vstup vybavený čisticí zónou Vám nejen zpříjemní prostředí v objektu, ale také zvýší bezpečnost, ušetří práci a peníze na údržbu interiéru.

Jaký vliv mají čisticí rohože na úroveň čistoty?

  • Největší množství nečistot se do budovy dostane skrze podrážky bot nebo kolečka nákupních vozíků, a to až 90 %
  • V letních měsících se většinou jedná o suché nečistoty, jako je štěrk a písek.
  • V zimních měsících je to naopak převážně voda spolu se solí, bahno, ale i posypový písek a štěrk.
  • Pokud objekt nemá vybudovaný systém čisticích zón, zvyšují se náklady na údržbu a čištění podlah zhruba o 50 %.

Proč čisticí zóny?

Vyráběny jsou především pro maximální eliminaci vnášení nečistot do vnitřních prostor, tedy budov a objektů, kde je potřeba kontinuálně udržovat vysokou úroveň čistoty a hygieny. Pokud se rozhodnete pro jejich instalaci, radost Vás budou dělat také výrazné snížení nákladů na úklidové služby.

Vstupní rohože jsou konstruovány primárně tak, aby špína a nečistoty padaly do prostoru mezi profily. Přesto je potřeba vstupní čistící zóny pravidelně udržovat a čistit, abychom tak dosáhli jejich delší životnosti.

Výběr nejvhodnějšího čisticí zóny pro Vaši domácnost či objekt:

Aby čisticí zóna plnila svoji funkci efektivně, musí odpovídat prostorám. Jedním ze základních kritérií je např. úroveň provozu (počet lidí) při vstupu do budovy.

Pokud se rozhodnete, že vybavíte vstupy čisticí rohoží, je dobré se nejdříve poradit s odborníkem, který Vám navrhne nejlepší řešení, tedy správný typ rohože a její rozměr.

Využít můžete náš on-line chat, napsat nám e-mail na eshop@breno.cz či navštívit jednu z našich prodejen, kde Vám s výběrem rádi pomůžeme. Nakupovat on-line můžete v oddělení čistící zóny.