Mramor levně? Zkuste mramorový koberec

Doba čtení 3 minuty Inspirace a zajímavosti

Mramor v interiéru působí honosně a nadčasově, jeho ceny však nezačínají na malých částkách. Řešením jsou mramorové imitace, těch je nespočet. Začněte s mramorovým kobercem, má totiž řadu výhod a jeho cena je přívětivá.

Co je mramor

Mramor je hornina. Co se složení týče, převažuje zde zejména kalcit. Obvykle má bílou, šedou, tmavě šedou, ale i zelenavou, načervenalou či až tmavě černou barvu.

Od nepaměti lidé mramor vnímali jako luxusní materiál. V minulosti býval označován také jako zářivý kámen. Práci s mramorem si oblíbili zejména stavitelé a sochaři. Vzpomeňte si třeba na Michelangelova Davida, který je z kararského mramoru.

Věděli jste, že?
Na světě neexistují dva stejné mramory. Každý jeden kus přírodního mramoru je tedy originál.

Mramor a cena

O mramoru se krásně čte, dokud nenarazíte na jeho cenu. Nejnižší sumy většinou startují na cenovce kolem 1 000 Kč za m2 a zdaleka u této částky nekončí.

Jeho největší výrobci (Itálie, Čína, Španělsko a Indie) se navíc předhánějí, kdo z nich má tuto horninu nejkvalitnější. Své dobré jméno mají právě italské mramory, zejména z oblasti Carrara, odkud měl mramor i Michelangelo.


Mramorové imitace v interiéru: Od doplňků po koberec

A teď k jádru věci – pokud toužíte po mramoru i u sebe doma, nemusí na to padnout vaše celoživotní úspory. Velice oblíbené jsou právě mramorové imitace, které interiéru dodají eleganci a luxus.

Na mramorové imitace často narazíte u různých doplňků – například v koupelně. Sáhnout můžete taky po konferenčním stolku s „mramorovou“ deskou. A pak tu máme podlahy – nespočet mramorových či kamenných vzorů najdete například u PVC podlahy. Zkuste naše PVC podlahy dekor dlažba, kámen. Pokud však nechcete měnit celou krytinu, rychlým řešením je kusový koberec se vzorem mramoru.

Mramorový koberec je nový hit

Mnozí naši zákazníci se začínají ptát právě po mramorových kobercích. Je to totiž ta nejjednodušší cesta, jak proměnit interiér za výhodnou cenu, získat odolnou, na dotek příjemnou podlahu.Výhody mramorového koberce


U nás najdete mramorové koberce řady TROPICAL. Ty mají kromě mramorového dekoru řadu dalších vlastností, které si zamilujete.

    Cena je přívětivá
Za metr čtvereční metrážového mramorového koberce TROPICAL zaplatíte lehce přes 200 Kč. 

    Je z odolného materiálu
Metrážové mramorové koberce TROPICAL jsou vyrobeny z polyamidu, tedy z nejodolnějšího vlákna, které jen tak nesešlapete. Vzor je tištěný na nízkou smyčku, díky čemuž má i dobrou odolnost. Zjistěte více o polyamidu.

    Třída zátěže je 23
Zvládne tudíž i větší provoz, třeba v chodbě či obývacím pokoji. Pokud si ho plánujete pořídit do pracovny, nezapomeňte na podložku pod kolečkovou židli, aby vám koberec déle vydržel.

    Má výbornou podkladovou vrstvu
Potěší vás i filcový podklad, který tlumí kročejový hluk a drží teplo v místnosti.
Zjistěte, jak můžete pořízením koberce ušetřit tisíce korun za vytápění.

    Vzor leccos skryje
Naše mramorové koberce disponují vysokým leskem a tento elegantní vzor vzor má jednu velkou výhodu – nějaké ty drobné nečistoty nebudou hned na očích.

Mramorový koberec v interiéru

Metrážové koberce ode zdi ke zdi mají jednu velkou výhodu – dokážou rychle a jednoduše proměnit interiér. Pokud sáhnete po světlém metrážovém koberci, prostor se vám hned opticky zvětší. Tmavší metráž zase navodí zcela jedinečnou atmosféru a vzorované koberce po celé ploše podlahy prozměnu dodají interiéru osobitost.

Mramorové koberce se hodí do různých stylů bydlení. Skvěle podtrhnou elegantní interiérromantickému stylu dodají nádech antiky a u přírodního stylu přinesou do bytu závan mramoru.


Přečtěte si i další články z kategorie Inspirace