Boho styl volá: Bydlete jako bohém

Doba čtení 3 minuty Inspirace a zajímavosti
Zkuste světu ukázat své jiné, bohémské já. Volnomyšlenkářský interiér chytnul za srdce nejednoho designéra. Přidejte se k nim, víme, jak na to.

Co je to boho styl

Slovíčko boho pochází z francouzského termínu bohème, který souhrnně označuje volnomyšlenkářské a umělecké duše – zkrátka všechny bohémy.

Co se bydlení týče, boho styl si žije vlastním životem, nezná jasná pravidla a je opakem minimalistického stylu bydlení.

Základní prvky boho stylu bydlení

Chtít po bohémovi, aby sepsal pravidla, nedává smysl. Proto ani boho styl bydlení nemá jasné meze, naopak dává prostor vám – nechte v interiéru vyřádit svou bohémskou duši. Popusťte uzdu spontánnosti, boho styl bydlení si o to říká.

V boho stylu bydlení se setkáte s řadou prvků, jedná se především o:

  • Přírodní materiály – boho interiér vás přivádí zpátky k přírodě, najdete v něm zemité a dřevité tóny.

  • Mnoho dekorací – třásně, deky, polštáře, boho koberce, vázy a další kousky. Zkrátka vše, co vaše duše potřebuje.

  • Kombinace zemitých barev s výraznými odstíny – v interiéru sice dominují přírodní barvy, ty ale mnoho bohémů rádo doplní o jednu výraznou zeď.

  • Kombinace vzorů – bohém se nebojí různých vzorů, směle kombinuje nekombinovatelné a ono to funguje!

  • Vrstvení – deka na deku, polštář k polštáři. V bohémském interiéru neplatí méně je někdy více.


3 tipy, jak vnést boho styl bydlení do vašeho interiéru

1. Začněte od podlahy

Boho interiér si říká o zemitou podlahu, na které bude každý krok připomínat chůzi po matičce Zemi. Dřevité odstíny jsou pro boho styl základním kamenem. Samozřejmě nepotřebujete hned dřevěnou podlahu, která by váš rozpočet doslova vysála. Sáhněte spíše po podlahách, které dřevo úspěšně imitují, jako například vinyl nebo PVC. Navíc jejich údržba bude rozhodně jednodušší.


TIP
Krásnou podlahu v dekoru dřeva doplňte o boho kusový koberec například z juty či přírodní trávy. Případně vyzkoušejte boho metrážové koberec ode zdi ke zdi, který celý interiér sjednotí a uzemní.

2. Boho doplňky

Boho styl bydlení po vás chce, abyste světu ukázali vše, co doma máte. Tady nebude doplňků nikdy dost.

Na zeď například pověste:

  • obrazy,
  • macramé,
  • přírodní tapety,
  • lapače snů,
  • dřevěné hodiny.

Do okna vložte květy, na stůl položte vázu. Pohovka v boho interiéru potřebuje polštáře a deky. Tyto doplňky můžete obměňovat i podle ročního období.3. Boho nábytek

Nezapomeňte ani na boho nábytek, jenom tak do sebe vše dokonale zapadne. Při zařizovaní se sami sebe zeptejte: „Co by udělal bohém?“

Odpověď je nasnadě – snesl by z půdy a od příbuzných vše staré, čemu se dá vrátit duše, a zkombinoval by to se současnými kousky. Opět by převažovaly přírodní barvy, nechyběl by ratanový nábytek, závěsná křesla nebo houpací sítě.

Jak vidíte, vytvořit bohémský styl bydlení není žádná věda. Pokud jste se v něm nenašli, zkuste naše další designové tipy: retro stylelegantní styl bydleníorientální stylromantický stylindustriální styl či pastelový styl.


Přečtěte si i další články z kategorie Inspirace