Romantický styl vkusně a bez patosu

Doba čtení 4 minuty Inspirace a zajímavosti
Zapomeňte na vzorované tapety a růžovou všude, kam se podíváte. Romantický styl nemusí znamenat automaticky návštěvu domu panenky Barbie. Díky správné kombinaci barev a detailů dosáhnete kýžený výsledek i bez kytiček.

Co je romantický styl

Na první dobrou si jako romantika možná vybavíte snílka. Když se však podíváte zpětně do historie, zjistíte, že romantismus byl odpovědí na nespokojenost s vývojem společnosti a mezi jeho hlavní pilíře patřila individualita a odpor vůči strohosti. Přesně takový by měl být i váš romantický styl bydlení.


Základní prvky romantického stylu


Romantismus je odvozen od slova román a postupně z literárního prostředí prostoupil i do dalších sfér života. Když zůstaneme u tématu bydlení, měšťanské domy se oděly do stylu biedermeier, u královských dvorů kraloval kromě krále styl zvaný empír. Romantismus s sebou také přinesl nebývalý rozmach poptávky po nábytku a doplňcích. A přesně to v romantických interiérech zůstalo dodnes:

  • Nábytek se zaoblenými rohy
  • Podlahy jemných barev
  • Šperkovnice
  • Květináče
  • Svíčky
  • Přehozy a polštáře
Základní barvy romantického stylu


Kromě doplňků hrají prim v romantickém stylu také barvy. Soustředit se můžete prakticky na jakýkoliv odstín a držet se jeho jemného pastelového provedení, který vašemu interiéru dodá kýženou něžnost romantického stylu.

Pár barevných tipů pro romantický styl:

  • Béžová a lila barva
  • Broskvová a bílá
  • Světle modrá a béžová
  • Šedá a růžová

3 tipy pro vnesení romantického stylu do vašeho interiéru

Abychom nezůstali jenom u teoretizování, přinášíme i konkrétní tipy, díky kterým vnesete romantický styl i do svých domovů.


Romantický styl v ložnici


Nejjednodušší bude začít v místnosti, kde se i ve skutečnosti odehrává nejvíce romantiky. Pokud jste fanoušek efektního řešení, zkuste instalovat nad postel nebesa.

Romantického stylu v ložnici docílíte i volbou koberce v jemných barvách. Světlý metrážový romantický koberec ode zdi ke zdi místnost opticky zvětší a dodá jí svěží nádech. V případě vinylových či PVC podlah se do ložnice skvěle hodí taky romantický kusový koberec.Romantický styl a podlahy


Když už zmiňujeme podlahy, při romantickém stylu a všech těch doplňcích vám mohou lehce vypadnout ze seznamu, což by byla chyba. Právě vhodně zvolená barva podlahy dokáže celý interiér změnit na první dobrou.


Podívejte se na romantické vinylové podlahy a romantické PVC podlahy, jistě si vyberete svůj odstín.

Romantický styl a balkony


Sezona balkónů a teras se blíží, tento kousek vašeho domova by bylo tudíž škoda vynechat. Nejenom kvůli teplejšímu počasí, ale také kvůli všem těm romantickým balkónovým scénám.

Namátkově zmíníme třeba Romea a Julii, svatební polibek Kate a Williama na balkónu Buckinghamského paláce nebo i papežské požehnání Urbi et Orbi, které se také odehrává z balkónu. Toto místo má zkrátka něco do sebe!

Na balkón v romantickém stylu patří: květiny, posezení s dekami a polštáři, lucerničky, svíčky, a to vše v jemných barvách.


A pokud jste právě zjistili, že romantický styl není nic pro vás, zkuste se seznámit s industriálním, nebo pastelovým stylem bydlení.


Přečtěte si i další články z kategorie Inspirace